طرز تهیه غذای شمالی با رب انار

طرز تهیه غذای شمالی را در سایت های مختلف میتوان یافت. اما این غذاها که اغلب با رب انار طبخ میشوند دارای کیفیت های متفاوتی شده چرا که آشپزان غیر بومی به سلیقه خود تغییراتی را در آن اعمال کرده اند.
سنت های مردم شمال کشور، مظاهر مختلفی دارد از جمله موسیقی، رقص محلی و لباس های رنگارنگ سنتی. اما نمیتوان از فرهنگ اهالی شمال صحبت کرد و از غذای بی نظیر آن سخنی به میان نیاورد.
بدون شک اکثر کسانی که به شمال کشور سفر کرده اند و شانس میل کردن غذا های محلی آنجا را داشته اند از طعم فراموش نشدنی آن خواهند گفت. غذاهایی نظیر فسنجان با اردک محلی، مرغ ترش، خورشت مرغ مسما و ماهی شکم پر.
در منابع مختلف اینترنتی و کتب متنوع آشپزی که جستجو کنید متوجه دستور های متفاوت برای طبخ غذاهای شمالی میشوید که در بیشتر موارد، پخت غذا با این دستور ها نتیجه مطلوبی نمیدهد. دلیل آن این است که آشپز های غیر بومی بنا به سلیقه خود، تغییراتی را در آن اعمال میکنند. اما تهیه غذا با دستور اصلی چیز دیگریست.
در اینجا دستور طبخ ماهی شکم پر با همان کیفیت اصلی آورده شده است.
مواد لازم:
ماهی سفید
سبزی محلی (اناریجه، سرسم، اوجی و سیر سبز)
رب انار ملس شمالی
گردو
کشمش
پیاز
نمک و فلفل و زردچوبه
طرز تهیه:
برای شروع باید مواد درون شکم ماهی را آماده کنیم. ابتدا پیاز را نگینی سرخ کرده و سپس سبزی محلی را به آن اضافه میکنیم و کمی آن را تفت میدهیم. مراقب باشید که سبزی زیاد روی حرارت نماند زیرا علاوه بر سیاه شدن رنگ و تلخ شدن طعم آن، خواص سبزی نیز از دست میرود.
پس از تفت سبزی، گردو و کشمش را اضافه میکنیم و بلافاصله بعد از آن رب انار را که کمی در آب رقیق کرده ایم به مواد سبزی می افزاییم.
بعد از اضافه کردن رب انار، حدود یک دقیقه اجازه تفت میدهیم. در این مرحله، مواد ما آماده است.
در نهایت درون شکم ماهی را با رب انار آغشته میکنیم و مواد سبزی را درون آن قرار میدهیم و شکم را میدوزیم.
این ماهی را هم میتوان با حرارت ملایم درون تابه درب دار سرخ کرد و هم اینکه با ریختن کمی روغن درون سینی، آن را در فر قرار داد.
این غذا با سبزی پلو پخته شده از برنج محلی، طعمی بی نظیر و عالی را مهمان سفره شما خواهد کرد.

سیده محبوبه حسینی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما